پرش به محتوا

طراحی و محاسبات سازه

  • از

انجام طراحی و محاسبات سازه

طراحی و محاسبات سازه به صورت بهینه و طبق استانداردهای ملی و روز دنیا، یکی از دغدغه های اساسی تمام کارفرمایانِ پروژه های خاص ساختمانی، صنعتی، تجاری وخدمات عمومی می باشد. گروه مهندسی ایدسا با بهره گیری از دانش و تجارب تیم حرفه ای خود، قادر است در کمترین زمان ممکن بهترین طرح و راهکار را برای  اجرای بهینه سازۀ مد نظر کارفرما ارائه دهد.

طراحی و محاسبات سازه


هر پروژه ساختمانی بر اساس طرح معماری مورد نظر کارفرما بنا می‌گردد. طرح معماری در حقیقت بایستی بر روی یک سازه بنا شود. از این رو طراحی و محاسبات سازه بستری برای پیاده‌سازی مناسب طرح معماری است. با توجه به اولویت و اصالت طرح معماری، طراحی و محاسبات سازه بر اساس ظرفیت‌ها و قابلیت‌های طرح معماری انجام خواهد شد. مسلما آن‌چه که در پروژه نهایتا دیده خواهد شد، تجسم طرح معماری پروژه است، بنابراین هماهنگی محاسبات سازه با معماری اهمیت فراوانی دارد.
معماران عموما در طراحی خود توجه به محدودیت‌های سازه‌ای ندارند. البته در مهندسی سازه معمولا هیچ چیز غیر ممکن و محدود نیست. در بسیاری از پروژه‌‌ها، بعد از مهندسی ارزش سازه و معماری، افزایش هزینه‌های سازه‌ای ممکن است طرح معماری را دگرگون سازد. گزینه مطرح شده گزینه متداول در همکاری معماران و مهندسین سازه است. لیکن چنانچه بهینه‌سازی محاسبات سازه کاربردی گردد ممکن است طرح‌های پرهزینه معماری با هزینه‌ای کمتر قابلیت پیاده‌سازی پیدا کنند. طرح‌های پیچیده و جذاب معماری برای مهندسین گروه ایدسا مسئله‌ای پیچیده و جذاب است که بایستی با بهترین عملکرد و کمترین هزینه، طراحی شود.طراحی و محاسبات سازه

نامنظمی در عمق و ارتفاع

تغییرات جرمی در ارتفاع و پلان معمولا در طراحی‌های مدرن فراوان دیده می‌شود. این تغییرات که در محاسبات سازه، نامنظمی خوانده می‌شود، در طراحی بهینه سازه بسیار مؤثر است. معمولا طراحی‌های مدرن قابلیت زیادی برای جانمایی اعضای سازه‌ای ندارند و این هنر مهندس طراح سازه است که با بکارگیری روش‌های ابتکاری، اثرات تغییرات جرمی را به حداقل برساند. در حقیقت هر چند سازه دارای نامنظمی جرمی است، ولی از نظر عملکرد در محاسبات سازه مانند سازه‌های منظم رفتار می‌کند. مهندسین ما نه تنها از ایجاد محدودیت‌های سازه‌ای ناشی از معماری هراسی ندارند، بلکه انجام محاسبات چنین سازه‌هایی را اثبات قابلیت‌ها و هنرهای مهندسی سازه قلمداد می‌کنند. در این لینک می توان نمونه ای از طرحهای زیبای زاها حدید معمار شهیر عراقی را مشاهده نمود. در زیر نمونه ای از این نامنظمی ها که جلوه زیبایی به سازه می دهند قابل مشاهده است.

طراحی و محاسبات سازه

کنترل رایگان سازه و تماس با ما

معماران و کارفرمایان محترم برای مشاوره رایگان در هماهنگی محاسبات سازه با طرح معماری خود می‌توانند از طریق (لینک تماس با ما) و کنترل رایگان سازه در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *